in

Ratarea anului in fotbal. ”Capcaunul” de la CFR Cluj a fost batut!

Imaginea anului in fotbal a venit din Buenos Aires! Cea mai mare ratare din fotbal din 2021 a avut loc in campionatul Argentinei…

VIDEO / Sa nu faci asa ceva niciodata pe terenul de fotbal!

In minutele de prelungire ale meciului, atacantul gazdelor Nicolas Raniero a interceptat o pasa data de fundasul Jeronimo Cacciabue catre portarul Alan Aguerre si ce trebuia sa devina unul dintre cele mai usoare goluri marcate in istoria fotbalului s-a transformat intr-o ratare monumentala!

Eroarea lui Raniero i-a determinat pe argentinieni sa o catalogheze drept mult mai comica decat cea din urma cu 13 ani, cand actor principal a fost Cristian Fabbiani, jucator care era imprumutat la acel moment de catre CFR Cluj clubului Newell’s Old Boys.

Cel poreclit ”Capcaunul” a avut o actiune magnifica in derby-ul orasului Rosario, dar finalul a fost demn de cascadorii rasului pentru atacantul care reusise ”dubla” (Campionatul si Cupa) in Romania, in primavara lui 2008.

VIDEO / Cristian Fabbiani – Campionatul Argentinei: Newell’s Old Boys – Rosario Central 1-0 (2 noiembrie 2008)