in

Pe Messi l-au lăsat nervii! Ce a putut să-i spună arbitrului la meciul cu Paraguay

Argentina a făcut doar 1-1 cu Paraguay în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022. A fost un meci cu mulți nervi și până și Leo Messi, cam cum îl știm, a izbucnit la adresa arbitrului.

Două faze l-au enervat la culme pe căpitanul Argentinei. Penalty-ul dat Paraguayului, în minutul 20, la 0-0, după ce lui i se refuzase o lovitură liberă pentru un fault aproape identic și golul anulat Argentinei în minutul 57, la 1-1.

👉🏻 “În viața mea n-am vrut să lovesc pe cineva mai tare decât pe Marcelo!”. Starul Realului, aproape să-și ia bătaia carierei! Momentul EXPLOZIV

Messi a înscris după o pasă a lui Lo Celso, dar aritrul a anulat golul cu VAR și a dat lovitură liberă pentru Paraguay.

👉🏻 S-a detonat BOMBA la pariuri! Cel mai mare câștig din istoria României: peste 1,2 milioane de euro, cu numai 3 meciuri! Cum arată biletele

De la margine, selecționerul Scaloni protesta: “E o rușine!”. Și Messi urla spre “central”: “De două ori te-ai c*** pe noi!”. Arătându-i două degete pentru acel 11 metri din prima repriză și golul de 2-1 anulat.