in ,

Minutul care trebuie eliminat din fotbal! Victima Manchester United

Sursa foto: SkySports

Manchester United a ratat ultima sansa de a castiga un trofeu si in actualul sezon, dupa esecul din semifinalele UEFA Europa League, 1-2 cu Sevilla.

Echipa spaniola a marcat golul victoriei in minutul 78. Acest minut a devenit blestemat pentru clubul de pe “Old Trafford”. Concluzia e clara: United trebuie sa ceara eliminarea minutului 78 din fotbal!

De cate ori s-a intamplat? Romelu Lukaku stie cel mai bine, a patit-o si el in urma cu doi ani!

Optimi de finala UEFA Champions League – 13 martie 2018

Manchester United – Sevilla 1-2

In minutul 78, francezul Ben Yedder a marcat cel de-al doilea gol.

Echipa antrenata de Jose Mourinho a fost eliminata din competitie, dupa ce meciul tur din Spania se terminase 0-0.

Semifinale UEFA Europa League – 16 august 2020

Sevilla – Manchester United 2-1

In minutul 78, olandezul Luuk de Jong a marcat golul victoriei.

Formatia lui Ole Gunnar Solskjaer a parasit Europa.

Acelasi minut, la doi ani distanta. Ben Yedder si Luuk de Jong

Si mai trist pentru Manchester United este ca primul gol marcat de Sevilla i-a apartinut lui Suso… fotbalist crescut de marea rivala, Liverpool!

Manchester United nu mai primise doua goluri intr-un singur joc din Europa League din 10 martie 2016: 0-2 cu Liverpool.

In actuala stagiune, Manchester United a fost eliminata in semifinalele tuturor competitiilor knockout!

Europa League – eliminata de Sevilla

Cupa Angliei – eliminata de Chelsea

Cupa Ligii Angliei – eliminata de Manchester City

Sa moara si capra vecinului… Daca e sa rada de Liverpool, Manchester United are de ce! In finala Europa League, Editia 2015/16, “cormoranii” au fost invinsi de Sevilla!

Scris de Ultima Faza

Motivul pentru care Guardiola nu a mai câștigat Liga Campionilor! Pep: “Sunt total de acord”

Mbappe nu uită de unde a plecat! “Către toți puștii, vreau să vă spun o poveste”