in

A incercat sa fie MARADONA! Ce a putut sa faca Messi in timpul meciului cu Osasuna

Barcelona a invins cu 4-0 Osasuna pe Camp Nou. Messi a marcat si el, chiar ultimul gol care a stabilit scorul final. Argentinianul si-a scos tricoul dupa gol si a aratat tricoul lui Maradona, de la Newell’s Old Boys, echipa pentru care au jucat amandoi.

Golul de 1-0, marcat in minutul 30, a amintit de “Mana lui Dumnezeu” de la Mondialul din ’86. Messi a ridicat mana parca special pentru a omagia gestul care a marcat fotbalul mondial dupa ‘sfertul’ cu Anglia de la turneul final din Mexic. Totusi, argentinianul nu a atins mingea. Golul a fost analizat cu VAR, apoi validat de arbitrul Mateu Lahoz.

Momentul il vezi la 00:50.

Scris de Ultima Faza

FCSB s-a inteles cu un fundas de la o RIVALA din Liga 1! Cat plateste Becali pentru el

POVESTEA tricoului de la Newell’s pe care Messi l-a aratat dupa golul marcat si i l-a dedicat lui Maradona