in

VIDEO | Show total în Cupa Angliei! 24 de lovituri de departajare, portarii au ratat!

A fost spectacol în Cupa Ligii Angliei. Bournemouth și Crystal Palace s-au întâlnit marți seară și meciul a fost unul cu final epic.

După 90 de minute, scorul a fost egal, 0-0 și nu s-au jucat prelungiri, ci s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare. La cea de-a 11-a lovitură a fiecărei echipe au executat portarii echipelor și ambii au ratat! Apoi, Brooks a marcat pentru Bournemouth, iar Milivojevic a ratat, deși e un specialist al loviturilor de la 11 metri.

Scorul final a fost 11-10.

George Pușcaș a fost și el titular aseară pentru echipa sa, în meciul cu Luton și a jucat 85 de minute. Reading a pierdut cu 1-0.