in

VIDEO | Cel mai usor gol din cariera marcat de Ianis Hagi! Cum a inscris fotbalistul lui Rangers in Europa League

Echipa antrenata de Steven Gerrard, Glasgow Rangers era deja calificata in faza urmatoare in Europa League, inaintea meciului din Polonia, contra lui Lech.

Ianis Hagi a inceput meciul ca titular impotriva polonezilor si a marcat pentru Rangers golul de 2-0 in minutul 72. Este probabil cel mai usor gol marcat de Ianis in cariera sa.

Rangers a terminat grupa pe primul loc cu 14 puncte, iar echipa de pe locul doi a fost Benfica, cu 12 puncte.

Tot in aceasta seara, CFR Cluj a pierdut calificarea la Berna in fata lui Young Boys. CFR a deschis scorul in minutul 84, dar in prelungiri, arbitrul francez a acordat un penalty incredibil pentru Young Boys. Balgradean a luat rosu, elevetienii au marcat, iar pe final au suprins CFR-ul pe contraatac si au marcat si golu victoriei.