in

Ce inseamna sa joci la Real Madrid si Juventus? Doua hat-trick-uri anulate in cariera!

Alvaro Morata este stapanul ghinionului! Atacantul de la Juventus a marcat de trei ori in poarta Barcelonei, dar echipa lui Lionel Messi a castigat cu 2-0! Toate golurile lui Morata au fost anulate pe motiv de offside!

Sursa foto: Reuters

Spaniolul a devenit astfel primul jucator din istoria Champions League care a reusit un hat-trick anulat! Toate situatiile in care Morata a marcat au avut loc la scorul de 1-0 si au venit in urma consultarii sistemului VAR.

Alvaro Morata – goluri anulate in meciul Juventus – Barcelona 0-2

• Minutele 16, 30 si 55
Morata a vazut “roz” in fata ochilor!

Pentru Morata, nu e o premiera. In urma cu trei ani, de “Martisor”, a primit un cadou nedorit! S-a intamplat o situatie asemanatoare in Primera Division, unica diferenta fiind legata de inexistenta sistemului VAR la acel moment!

1 martie 2017: Real Madrid – Las Palmas 3-3

Secunda 30 – I s-a anulat reusita pe buna dreptate, fiind in pozitie de offside la centrarea primita de la Gareth Bale

Minutul 10 – A marcat un gol perfect regulamentar, anulat de centralul Fernandez Borbalan

Minutul 69 – La semnalizarea asistentului, golul a fost anulat. A fost o alta decizie eronata, arbitrul de margine considerand ca portughezul Cristiano Ronaldo se afla in pozitie de afara din joc in momentul in care i-a centrat lui Morata

1 martie 2017: Gol anulat lui Morata / Sursa foto: AFP
  • La meciul din urma cu trei ani, Real Madrid a fost condusa cu scorul de 3-1 intre minutele 60 si 85. Gazdele au egalat prin “dubla” lui Cristiano Ronaldo. Din minutul 47, Real a evoluat in zece jucatori, Gareth Bale fiind eliminat

Scris de Ultima Faza

Romanul care i-a facut old-boys pe cei de la Young Boys: “Am ras inainte sa marchez in poarta goala”

Rashford, hat-trick in 18 minute! Dar e la ani lumina de recordul Champions League!