in

VIDEO | Andrei Radu, a jucat o repriză pentru Inter într-un amical câștigat cu 5-0

Andrei Radu s-a întors la Inter după împrumuturile de la Genoa și Parma și nerazzurii se vor baza pe el în acest sezon ca rezervă a lui Handanovic, care e titular incontestabil.

View this post on Instagram

Feels good to be back home! #forzaInter ⚫️🔵

A post shared by Andrei Radu (@aandreiradu) on

Portarul român a jucat pentru Inter o repriză în amicalul lui Lugano. Radu a intrat la pauză, la scorul de 4-0. Meciu s-a terminat 5-0 pentru Inter.

Pentru echipa lui Conte au marcat Dalbert, Lautaro Martinez de două ori, Lukaku și Kecskes (autogol).

Sezonul trecut, Andrei Radu a fost împrumutat la Genoa și Parma. După ce a fost titular în prima parte a sezonului pentru Genoa, Radu și-a pierdut locul din poartă în favoarea lui Perin, venit de la Juventus. Radu a plecat la Parma, unde nu a jucat niciun meci.