in

Suporterii Rapidului și-au ironizat proprii jucători! Protest amuzant al vișiniilor după eliminarea din Cupă

Rapid a fost eliminată din Cupa României de Progresul Spartac, echipă de liga a treia. Progresul a condus de 2 ori cu 1-0 și 2-1, dar au fost egalați de fiecare dată de rapidișii, iar meciul a intrat în prelungiri. În minutul 119, Progresul a dat lovitura și a marcat golul victoriei.

Fanii Rapidului au mers în tribunele stadionului închiriat de Rapid și au dus câteva verze, pe care au lipite hârtii cu numele jucătorilor. Daniel Benzar, Ștefan Pănoiu, Rareș Lazăr, Mircea Leasă, Cătălin Țîră Jr, Anestis Nastos, Bogdan Manole, Radu Crișan, Raul Costin, Cătălin Hlistei sau Alex Tătaru au fost numele de pe verze.

Mesajul de lângă verze a fost: “Donez varză. PS: Nu e bună nici de murături“.

Scris de Ultima Faza

O să te doară când o să citești! Accidentare groaznică pentru un fotbalist de la Flamengo

Sase din sase in Europa! CFR Cluj a castigat intotdeauna primul meci din faza grupelor!