in

Steaua, spectacol si pe teren, dar si in afara stadionului! Ros-albastrii, cu un pas in Liga a 3-a dupa victoria la scor cu Argesul Mihailesti

Steaua Bucuresti a jucat astazi primul meci din grupa de baraj pentru Liga a 3-a. Steaua a fost repartizata in grupa cu castigatoarele Ligii 4 din judetele Ialomita si Arges.

Desi nu au avut voie pe stadion, aproximativ 400 de suporteri ai ros-albastrilor au mers la Calarasi, acolo unde s-a jucat meciul dintre Steaua si Argesul Mihailesti. Stelistii si-au incurajat favoritii din afara stadionului, de dupa gard si au facut o atmosfera senzationala. Dupa victoria de astazi, Steaua mai are un pas pana la Liga a treia.

Steaua a deschis scorul in startul meciului si au fost egalati de giurgiuveni, dar echipa antrenata de Daniel Oprita nu a avut emotii. La pauza scorul a fost doar 2-1, dar in repriza a doua, stelistii s-au descatusat si au invins cu 8-1.

Urmatoarele doua meciuri:
5 august: Steaua Bucuresti – ASFC Baraganul Ciulnita
9 august: Argeșul Mihăilești – ASFC Baraganul Ciulnita

Steaua e la al treilea an in Liga a patra, dupa ce in anii trecuti au fost opriti din lupta pentru promovare de Rapid si Carmen.

Asa a aratat primul 11 trimis in teren de Daniel Oprita.

Primul 11 trimis de Daniel Oprița pentru partida cu Argeşul Mihăileşti! Steaua TV official 🔴🔵#steaua #csasteaua…