in

Silviu Lung a plans in HOHOTE la meciul cu Galatasaray! Ce s-a intamplat cu portarul roman

Silviu Lung a fost omul meciului pentru Kayserispor in meciul cu Galatasaray. Portarul roman a scos 7 mingi in 45 de minute in fata jucatorilor Galatei. Statisticile oficiale spune ca a batut orice record stabilit de un portar in acest sezon.

Si asta in conditiile in care ultima pare a primei reprize, Silviu Lung jr a aparat accidentat. Portarul a primit ingrijiri in finalul primei parti a jocului si n-a putut sa se abtina sa nu planga.

Romanul nu a putut continua si a doua repriza si a fost inlocutit cu Cipe. Meciul s-a terminat 1-1. Kayserispor a egalat in minutul 71 desi juca in 10 oameni. Pentru Kayserispor, Sapunaru a jucat tot meciul, in timp ce Alibec a iesit dupa 45 de minute.

CITESTE SI Real Madrid vrea să dea LOVITURA SECOLULUI cu Haaland! “Galacticii” oferă o sumă colosală + un jucător pe care au plătit peste 60 de milioane de euro