in

Razvan Marin: “Cine scoate, nu bate!” A calmat cu banderola euforia lui Puscas

Sursa foto: ProSport

Romania a jucat “doua meciuri amicale” impotriva Belarusului, ambele pe stadionul ”Ilie Oana” din Ploiesti. Inaintea de a da piept cu Norvegia, in Liga Natiunilor, tricolorii au facut 60 de minute excelente si au castigat cu 5-0! Doar ca ultimele 29 de minute au fost de cosmar: 0-3!

Romania – Belarus 5-3

Mitrea ‘ 13, Marin ’20 (p), Nedelcearu ’31 si ’55, Puscas ’44 / Kendis ’63, Bakhar ’80, Klimovic 90+2

In minutul 19, George Puscas a obtinut o lovitura de pedeapsa, dupa faultul lui Naumov. Atacantul Nationalei a luat mingea pentru a executa penalty-ul, dar capitanul Razvan Marin i-a luat-o imediat!

“Cine scoate, nu bate! Eu trebuia sa execut primul, Puscas era al doilea pe lista!”Razvan Marin la ProX

Anomaliile fotbalului romanesc:

• David Lazar a debutat pentru Nationala. A incasat trei goluri, fara a fi insa vinovat. Cu toate acestea, surprinde ca portarul ultimei clasate in Liga 1, Astra Giurgiu, a fost titular in poarta tricolorilor!