in

Nu esti sigur ca i-ai batut pe nemti pana nu-i vezi in autocar! 7 rasturnari geniale ale lui Bayern in Europa

Incepe Bundesliga si ne facem temele. Am facut pentru tine topul celor mai tari rasturnari de scor pe care Bayern le-a realizat in Europa. Spune-ne pe facebook, care e cel mai tare comeback pentru tine!

#7 Bayern – Valencia
In 2001 Bayern si Valencia jucau finala Ligii Campionilor. Spaniolii reuseau sa deschida rapid scorul, in minutul 3, dar in repriza a doua Bayern egaleaza si invinge la lovituri de departajare.

#6 Bayern – Atletico Madrid
In prima finala de cupa europeana jucata, Bayern s-a vazut egalata in ultimul minut de prelungiri. Asta a dus a rejucarea meciului, acestea fiind regulile atunci. La rejucare, Bayern a invins 4-0 si a castigat primul trofeu european din istoria sa.

#5 Bayern – Real Madrid
In 2007, Bayern intalnea Real Madrid in saisprezecimi. In primul meci, pe Bernabeu, Realul conducea la pauza cu 3-1, dar in repriza a doua, Bayern reuseste sa mai marcheze o data si meciul se termina 3-2. In retur, nemtii inving cu 2-1 si se califica mai departe datorita golului inscris in deplasare.

#4 Bayern – Basel
In 2012, Bayern pierdea in tur, la Basel cu 1-0. In returul de pe Allianz Arena, Bayern reusea un uimitor 7-0 si se califica mai departe in optimile Ligii Campionilor!

#3 Bayern – Real Madrid
In 2012, Bayern se intalnea din nou in Liga Campionilor cu Real Madrid, dar de data aceasta meciul avea loc in semifinala. Dupa ce in tur Bayern a invins cu 2-1, in retur, Ronaldo marcheaza doua goluri in primele 14 minute si parea ca Realul va intoarce soarta calificarii. Bayern revine insa prin Robben care marcheaza golul de 2-1, apoi meciul merge la lovituri de departajare, unde nemtii inving cu 3-1.

#2 Bayern – Porto
Una dintre cele mai tari reveniri, nu doar din istoria lui Bayern. In 2015, Bayern pierdea la Porto cu 3-1. In retur, nemtii marcheaza 5 goluri in prima repriza, dintre care 4 in doar 8 minute. Portughezii nu credeau ochilor ce se intampla. In final, Bayern a castigat meciul cu 6-1.

#1 Bayern – Juventus
Dupa 2-2 in Italia, Bayern parea favorita in fata “Batranei Doamne”, dar in retur, in mintul 73, scorul era 2-0 pentru Juventus. Bayern reuseste o revenire mirculoasa, si chiar inainte de fluierul final, Muller egaleaza si trimite meciul in prelungiri, unde nemtii aveau sa invinga cu 4-2.

sursa:vezifotbal.ro