in

Momente horror pentru Debeljuh! Atacantul CFR-ului a suferit o comoție cerebrală în meciul cu Young Boys: “Nu mai țineam minte nimic din ultimele 3 luni!”

CFR Cluj a fost eliminată din Europa League, după ce a pierdut dramatic meciul cu Young Boys, scor 1-2, în ultima etapă din faza grupelor.

Campioana României a deschis scorul în minutul 84, prin Gabriel Debeljuh, și părea cu un pas în primăvara europeană. Datele problemei s-au schimbat total însă în minutul 90, când arbitrul francez Benoîte Bastien a dictat lovitură de la 11 metri pentru Young Boys

Faza controversată a fost criticată vehement de campioana României. Cristi Bălgrădean, portarul CFR-ului, a boxat mingea din propriul careu, apoi i-a “șters” capul lui Zesiger, fundașul elvețienilor. Arbitrul n-a stat la discuții și l-a eliminat pe Bălgrădean.

Robinho, condamnat la 9 ani de inchisoare pentru viol! Ce sanse mai are brazilianul sa scape de puscarie

CFR Cluj, eliminată dramatic din Europa League

Nsame a transformat, deși noul intrat Sandomierski a ghicit colțul. Gaudino a adus victoria lui Young Boys în minutul 90+6, iar speranțele lui CFR Cluj au fost spulberate.

Pe lângă eliminarea dramatică din Europa League, trupa lui Edi Iordănescu a avut și motive de îngrijorare după meciul de la Berna.

Debeljuh, marcatorul CFR-ului, a fost transportat de urgență la spital după ce a suferit o comoție cerebrală. Atacantul croat a fost lovit cu genunchiul în cap de un adversar pe finalul meciului și a avut mari probleme de memorie.

Debeljuh a suferit o comoție cerebrală și nu mai ținea minte nimic din ultimele 3 luni: “A fost foarte ciudat!”

Debeljuh nu-și mai amintea nimic din ultimele 3 luni și n-a știut să spună nici numele țării în care se afla. De asemenea, jucătorul CFR-ului a încurcat și numele antrenorului când a fost întrebat, răspunzând “Dan Petrescu”, fostul tehnician din Gruia.

În cele din urmă, Debeljuh și-a revenit, iar acum se află în stare bună. Atacantul croat chiar a oferit o reacție în această dimineață, asigurând că este în regulă.

Totuși, jucătorul de 24 de ani a speriat pe toată lumea când a dezvăluit că nu mai ținea minte ce s-a întâmplat în finalul meciului cu Young Boys:

“Acum sunt bine, dar atunci nu mi-am amintit nimic din ce s-a întâmplat în ultimele 3 luni. N-am fost bine deloc. M-am trezit apoi la spital că nu mai ştiam nimic din repriza a doua şi de la finalul meciului. Dar acum sunt în regulă. A fost foarte ciudat”, a spus Gabriel Debeljuh, pentru Prosport.

Cele mai probabile dueluri din optimile Champions League! Derby intre Barcelona si Bayern Munchen!

Scris de Ultima Faza

Pierre Webo a rupt tăcerea, după scandalul de rasism de la Paris! Ce a spus secundul lui Bașakșehir despre Sebastian Colțescu

Gigi Becali, pregătit să dea BOMBA în iarnă! FCSB se luptă cu CFR și Craiova pentru jucătorul care face furori în Liga 1: “Aleargă până se stinge nocturna!”