in

Messi a dat 26 de goluri in El Clasico? Zlatan i-a distrus debutul lui Cristiano Ronaldo in 270 de secunde!

Sursa foto: SkySports

Lionel Messi este regele El Clasico! Starul Barcelonei a marcat 26 de goluri in poarta celor de la Real Madrid. Suna incredibil de frumos, dar atunci cand vrei eficienta privesti recordul lui Zlatan Ibrahimovic!

Suedezul a evoluat intr-un singur El Clasico: a jucat 40 de minute, a marcat si Barca a castigat!

Sursa foto: AFP

29 noiembrie 2009, Primera Division: Barcelona – Real Madrid 1-0

• Zlatan a intrat pe teren in minutul 50 si 53 de secunde, in locul lui Thierry Henry
  • A marcat in minutul 55 si 23 de secunde
  • A fost cel de-al noualea gol inscris de suedez pentru clubul blaugrana, exact numarul purtat pe tricou
  • Cu golul marcat dupa doar 270 de secunde i-a stricat debutul lui Cristiano Ronaldo in marele meci al Planetei

“Este un sentiment atat de grozav, mai ales ca revin dupa accidentare. Centrarea lui Dani (Alves) a fost geniala si doar a trebuit sa trimit mingea in poarta”Zlatan Ibrahimovic

Scris de Ultima Faza

VIDEO / Adrian Ilie – Cele mai frumoase goluri marcate pentru Galatasaray

VIDEO | Chiricheș, golul etapei în Serie A! Sassuolo, la a doua revenire consecutivă de la 1-3