in

Meci nebun in Rusia! Au condus cu 1-0 din minutul 1, dar au primit 10 goluri! Ce s-a intamplat de fapt

FC Rostov, locul 4 din prima liga din Rusia trece printr-o situatie foarte grea. Un fotbalist al echipei a fost gasit pozitiv cu coronavirus. Astfel toti fotbalistii echipei si persoane din staff au intrat in carantina. Federatia din Rusia nu a fost de acord sa amane meciul, astfel ca FC Rostov a trebuit sa joace meciul cu Sochi cu juniori si jucatori de la echipa a doua. Media de varsta a echipei a fost 17,2 ani.

FC Rostov, surprinzator a deschis scorul in minutul 1, dar ce a urmat, a fost un macel. Sochi a marcat de 10 ori, fara sa aiba mila de copiii care jucau pentur Rostov.

La finalul meciului, portarul lui Rostov, Denis Popov, in varsta de 17 ani a fost declarat omul meciului. A avut 11 interventii salvatoare si a aparat si un penalty. Sochi a tras de 40 de ori la poarta.