in

Meci ireal făcut de Ajax! La pauză conducea cu 4-0. Cât s-a terminat meciul

În etapa a șasea di Eredivisie, Ajax a mers în deplasare la Venlo. Fanii lăncierilor se așteptau la un meci destul de lejer, ținând cont de diferența de valoare, dar și de ultimele două rezultate, Ajax câștigând cu 1-4 și 6-0. Totuși, niciun fan al Ajax-ului nu cred că a prezis scorul de azi.

La pauză, Ajax conducea cu 4-0. În repriza a doua, Venlo a luat un cartonaș roșu, în minutul 52. Din minutul 54 până în minutul 59, Ajax a mai marcat încă 4 goluri și scorul era 0-8. În minutul 65 se face 0-9.

Între minutele 74 și 78, lăncierii au mai dat încă 3 goluri, iar în minutul 87 a fost stabilit scorul final. 0-13!

Scris de Ultima Faza

VIDEO | Chiricheș, golul etapei în Serie A! Sassuolo, la a doua revenire consecutivă de la 1-3