in

“Cat de rau esti, ticalosule!” Un star de la Barcelona l-a jignit pe arbitrul meciului cu Juventus!

Probleme mari si pe “Camp Nou”, nu doar la Paris! Frustrarea Barcelonei a scos la iveala o versiune urata a fotbalistului Jordi Alba.

Captura foto: Movistar+

Conform cotidianului “Marca”, pe imaginile emise de postul Movistar+ s-a auzit cand fundasul formatiei blaugrana l-a insultat pe Tobias Stieler, arbitrul meciului cu Juventus, scor 0-3, din Champions League. “Cat de rau esti, ticalosule!” – a fost reactia lui Jordi Alba, dupa primirea unui cartonas galben, in minutul 27.

La pauza, pe tunelul vestiarelor, Jordi Alba i-a cerut scuze lui Stieler. Arbitrul german le-a acceptat.

Insa, la finalul meciului a fost randul antrenorului Ronald Koeman sa-l atace pe Stieler. In timp ce ii strangea mana arbitrului german, olandezul i-a spus pe un ton ironic: “Ai prieteni buni in Italia!”. Durere mare la Barcelona, de nesuportat…

Scris de Ultima Faza

Sebastian Colțescu, apărat de un jucător legendar al lui Liverpool: “Dar dacă era alt scenariu?”. De ce consideră că arbitrul român n-a greșit

Ceva mai mult decat un schimb de tricouri intre Buffon si Messi! Un respect reciproc